HANGİ FONDÖTEN, HANGİ FIRÇA
Makyaj

HANGİ FONDÖTEN, HANGİ FIRÇA

MAKYAJIN SİHRİ FIRÇALAR!

Bugün bir makyaj ürünleri satan herhangi bir mağazaya girdiğimizde kocaman rafların yalnızca makyaj fırçaları ile dolu olduğunu görürüz. Fondötenin cildimizi makyaja hazır hale getirdiğini ve makyajın temeli olduğunu “4 Adımda Fondöten Nasıl Sürülür” başlıklı makalemde de bahsetmiştim. Cildimizi makyaja hazır hale getiren bu fondötenler en iyisi de olsa tek başına yeterli olmamaktadır, destekleyicisi daima fırçalardır. En büyük destekçiniz ve yardımcınız olan makyaj fırçaları cildinize en iyi şekilde makyaj yapmanız için en büyük yardımcınızdır. Peki; “İnce yapılı, seyrek kıllı gibi çeşit çeşit farklı yapılardaki fırçalar ne için kullanılır?”, “Tek bir fırça ile fondöten ve allık uygulamamızı neden yapamıyoruz?”, “Kaliteli fondöten fırçası nedir?” gibi sorularınızın yanıtları aşağıda yer almaktadır.

İyi makyajın temeli doğru fırçalardan oluşur!

Makyaj artistlerinden Erkan Uluç makyaj fırçaları hakkında bakın ne söylemiş:

“Kaliteli ve kullandığınız ürüne uygun bir fırçanız varsa, iyi makyaj yaparsınız. Ama fırçanız iyi değilse, iyi makyaj yapamazsınız. Bu, “2×2 eşittir 4 eder” gibi bir şey demek benim için. Mükemmel ten makyajının sırrı ne sanıyorsunuz? Ürün kadar güzel fırça ile uygulamak da çok önemlidir. Her zaman için fırçalarım çok önemlidir. Çok özenli ve dikkatli bakarım bu yüzden onlara…” 

Erkan Uluç


TOK VE SIK KILLI

Bir fırçanın ne kadar sıkı kılı varsa, fondötenden elde edeceğiniz kapatıcılık da bu sıklık doğrultusunda artacaktır. Bu nedenle kapatıcı özelliği az ve daha ince yapıdaki ürünleri yüzünüze yaymak için uygundur. Ten makyajınızı yaparken fırçanızı bastırmadan, minik ve dairesel hareketlerle fondöteni cildinize yayarsanız tam anlamıyla kapatıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

KEDİ DİLİ

Kedi dili dediğimiz fırçalar işlevsel ve kullanım alanı geniştir. Kedi dili fırça ile burun kenarları, dudak kenarları, göz çevresi gibi ayrıntılar da uygulama yapabilir aynı zamanda göz altı kapatıcınızı da yayabilirsiniz. Yassı uçlu olan bu fondöten fırçasını birçok uygulamanızda kullanabilirsiniz ancak temizliğine özen göstermeyi ihmal etmeyin.

STIPPLING BRUSH

Hepimizin tercih ettiği doğal ten görünümünü elde etmenizi sağlayan Stippling Brush fırçanın yapısı seyrek kıllı olarak da söylenen fiber kıllardan oluşur. Bu seyrek kıllar kullanmış olduğunuz fondötendeki kapatıcılığı azaltır ve doğal görünümü sağlar. Ancak kalın yapıdaki fondötenler için uygun değildir. Seyrek kılları olması sebebiyle cildinizde fırça izleri bırakabilir. Fırça izleriniz yok etmek isterseniz ıslatılmış sünger yardımıyla görüntünüzü pürüzsüzleştirebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir